източник на жива енергия
Живата енергия, която се акумулира и излъчва от шишарките има торсионен характер. Тук ще покажем изследванията на големи учени и техните изводи, които обясняват и доказват действието на шишарките.
Доктор на физико-математическите науки, академик Анатолий Акимов като Директор на Руската академия за естествени науки заедно с Академик Шипов дълги години изучават торсионните полета. В техните научни трудове има подробна информация за видовете торсионни полета, техните характеристики и приложението им.
Тук ще посочим някои техни изводи, които научно обесняват действието на шишарките като източник на торсионно поле.
Какво е редица на Фибоначи? Първите два члена на тази редица са 1 и 1, а всеки следващ член е сбор от предходните два, т.е. третия член ще бъде 1 + 1 = 2, четвъртият 1 + 2 = 3 и т.н.
1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144,...
Ето тази редица от числа се нарича редица на Фибоначи, а всяко едно от числата, се нарича число на Фибоначи. Например 3 е число на Фибоначи, но 4 – не е, защото не присъства в горната редица.
Люспите на шишарката са подредени спираловидно. Ако внимателно разгледате повърхността на шишарката, ще забележите, че спиралите са оформени в две направления – по часовниковата стрелка и в обратна на часовниковата стрелка посока.
Спиралите по часовниковата стрелка са 8 бр.
Спиралите в обратната на часовниковата стрелка са 13.
Какви са тези числа? Това са числа на Фибоначи. Но чудното е, че това са две последователни числа на Фибоначи.
Щяхме да можем да кажем, че това е случайно съвпадение, ако не беше фактът, че навсякъде, където имаме семена подредени спираловидно (например слънчоглед и т.н.), броят на спиралите по часовниковата стрелка и в обратна на часовниката стрелка посока са винаги две последователни числа от редицата на Фибоначи. Например 5 и 8, или 8 и 13, 13 и 21, ..., 89 и 144, ... но винаги две последователни числа от редицата на Фибоначи.
Марко Родин (Marko Rodin) е открил редица закономерности в десетичната бройна система, които досега са били пренебрегвани от общоприетата математика и другите точни науки. Той е основател на Вихровата Математика (ВМ). Вихровата Математика предлага математическо описние на енергията като тороидна повърхност изградена от множество вихри.
Всяка една вихра е с различен цвят. При шишарката вихрата се образува от множество люспи, които завършват с остър връх. Около всяка една люспа има малък вихър с център издатината на люспата.
Шишарковата енергия от гледна точка на Вихровата Математика изглежда така: